15 Haziran 2018 Cuma

Bir Bakmışsın Herşey Değişmiş

Öncelik olarak Herkese kocaman Hayırlı Bayramlar diliyorum.
Herkes Allah'a bir  kez olsun bile sevdiği insana kavuşmak için dua etmiştir. Allah'ım ne olursun evlenelim , Allah'ım lütfen geri gelsin, Allah'ım lütfen sevsin beni diye muhakkak eden olmuştur etmeyen ise ya sevdiğine kavuşmuştur ya da bu duayı edecek sevmemiştir. 
Bu dualardan birini bende ettim ama böyle nasıl ediyorum bir bilseniz. Ben her akşam dua etmeden asla uyumam, artık dualarda öncelik sıram değişmişti böyle olsun diye bekliyorum artık, hani Allah'a bir kere dua etmedim hergün etmişim ya artık kabul olacakmış gibi bakıyorum. Bi de yıllar sonra birine tutulmuşum Allah !! Deli gibi   dua ediyorum.  Ama ben sanki sevmeyi unutmuşum gibiyim. Kimi beğendiysem ben kesin onu seviyorum tabiri caiz ise böyle ayran gönüllü olmuşum. Aradan 4 sene geçmiş sevmek nasıl bir şey unuttum tabi. Geçen senelerde gittiğim doktor vardı o hep böyle sevmeye çalış demişti ben de diyorum ki hıı bu kadın böyle demişse ayran gönüllü olmalıyım falan. İşte biz oğlanla konuşuyoruz böyle hergün konuşuyoruz benden fotoğraf istiyor görüşmek istiyor tabi ben o zamanlar oğlana karşı bir şey hissetmiyorum. Oğlan tuttu bir gün sevgili olalım gibisinden konuştu ben daha tanımıyorum ya yok dedim  neyse aradan zaman geçti biz haylan konuşuyoruz tempo yine aynı aralıksız konuşmalar falan , ben de gün geçtikçe sevmeye başlıyorum sağlam adım atmak istiyorum.O aralar oğlan görüşmek istiyor ben yok diyorum kaçıyorum, okulda görüyorum yine kaçıyorum. Aradan 3 ay falan geçti bu oğlanın sevgilisi oldu ben o ara varya oo başımdan sıcak sular döküldü. Ama garip olan bir şey var biz haylan konuşuyoruz oğlanla her gün mesaj atıyor bir yandan da sevgilisi var tabi. Neyse işte benim o ara başladı dua etmelerim, bu oğlan bir sene geçtikten sonra sevgilisinden ayrıldı. Tabi ben nasıl mutluyum uçuşuyorum bizim konuşmalar tam gaz devam ediyor. Yalnız ben bir ayrıntıyı gözden kaçırmışım. Biz bu oğlanla arkadaş gibi konuşmaya devam ederken ben biriyle tanıştım.Ama bu sefer farklı hissetiriyor , bu oğlandan hergün buluşmamak için kaçarken diğer yeni tanıştığım oğlanla ile hergün görüşmek buluşmak istiyorum böyle görseniz ağızım kapanmıyor az kalsın sinek kaçacak o derece 32 diş gülümsüyorum. Ee ne oldu gitti mi her gece, her gün ettiğin dualar, sevmiş miyim ben başka birine tutulmuşum böyle yani ayıptır demesi yeni tanıştığım oğlanı görseniz bu ne kız ! dersiniz öyle çirkin. Ben onun içine tutuldum. İnsanlar bazen derler ya dış güzelliğe bakmıyorum ben iç güzelliğe bakıyorum . Ben de hep pehh he he adamda birazcık yakışıklıkta olacak diye konuşurdum. Gelin görün ki ben bunların hepsini yuttum.  Vay be Nur dedim bir duanın hayırlısı istemeyince böyle kalıyorsun baksana ne için dua ediyordun şimdi kimi seviyorsun .
Bir bakmışsın herşey değişmiş şuan içi içime dokunan kişiyle konuşuyorum tek korkum var o da benim ayran gönüllüğümden doğan bir şey olması umarım öyle değildir.

4 yorum:

  1. Hakkında en hayırlısı olsun inşallah canım benim Rabbım her şeyi güzel gönlüne göre versin inşallah sevgiler iyi bayramlar :)

    YanıtlaSil
  2. Merhaba, yeni açtığım ikinci bloguma beklerim ; Link : https://derdimizkitap.blogspot.com/ :)

    YanıtlaSil
  3. Merhaba blogunuzu ziyarete geldim. Benim blogumu da ziyaret ederseniz sevinirim.

    YanıtlaSil

Minik Ailem
Sizin bana yaptığınız her yorum düşünce benim için çok önemli :)
Sevgi ve saygılarımla
Nur A.